Nový zámek připravil na letní sezonu 2012 tři výstavy s širokým tematickým záběrem a regionálním přesahem.

Kostelecký salon - Vítek Ludvík – Fotografie

Výstava představila výběr autorových fotografií. Jeho životní lásky jsou sport, cestování a fotografování. Setkání s americkým filmařem Rogerem Brownem ho nasměrovalo ke studiu na filmové škole v kanadském Vancouveru. Od té doby se věnuje fotografii a filmu profesionálně. Patnáct let pravidelně publikuje své fotografie a články v řadě českých a zahraničních časopisů. Je jedním z nejlepších fotografů Red Bull Photofiles a jeho fotografie získávají mnohá ocenění. On sám se aktivně věnuje takřka všemu co fotí (surfing, paragliding, snowboarding, kajak, cyklistika) a to předurčuje jeho snímky k tomu, že vystihují tu správnou podstatu daného okamžiku. Fotografie často vznikají v extrémních podmínkách, kde není místo na chybu. S plnou fotografickou výbavou často vážící až dvacet kilogramů, musí zdolávat stejné překážky jako ti, které fotografuje.  

Textilní konfrontace – paličkovaná krajka, tkaná tapiserie, autorské práce studentů a pedagogů katedry výtvarné kultury a textilní tvorby University Hradec Králové

Výstava nabídla aktuální výsledky tvorby studentů-absolventů a pedagogů katedry výtvarné kultury a textilní tvorby. Symbolicky byla pořádána v centru oblasti s bohatou tradicí textilní výroby, zvláště tvorby paličkované krajky a byla součástí programu VII. Krajkářských slavností ve Vamberku. Cílem vystavovatele i vystavujících bylo ukázat návštěvníkům důležitost zachování zanikajících textilních technik, jako je například ruční tkaní, paličkovaná krajka a další předtkalcovské techniky, výšivka aj. Jak již název výstavy napovídá, budou vystaveny práce různorodé tematicky, námětově i technikou zpracování. Díky spojení prací pedagogů a studentů bude jistě zajímavé sledovat, do jaké míry se studenti nechávají ovlivňovat, jakým způsobem uplatňují vlivy a příklady pedagogů ve vlastní tvorbě.

Třináct komnat komiksu

Výstava představila reprezentativní výběr z tvorby nejmladší české komiksové generace, tzv. generace nula. Vystavili nejen své komiksové práce, ale díky tomu, že mají akademické vzdělání uměleckého směru mohli zde ukázat svou další tvorbu. Každá z místností galerie měla svého autora - představili se Jiří Grus, Lela Geislerová, Lucie Lomová, Karel Jerie, Jaromír Plachý, Vojtěch Šeda, Renáta Fučíková, Hza Bažant, Vojtěch Mašek, Jaromír 99, Dan Černý, Vašek Šlajch a Tomáš Kučerovský. Zapomenuto nebylo ani na přehled historie komiksu a na „dětskou komnatu“, kde byla pro malé návštěvníky připravena interaktivní hra.