Libor Špaček (*1966 Rychnov nad Kněžnou) - profesionální fotograf, kameraman a producent, AOWD instruktor potápění a námořní kapitán

K fotografii se dostal během studia v New York City na konci devadesátých let. V té době doživotně propadl potápění, cestování a přírodě. Po několika úspěších v oblasti fotografie se mu stal koníček záhy povoláním a pro své netradiční pojetí se prosadil i na poli reklamy. Od roku 2001 žije v Praze.

Stejně jako mnoho jiných fotografů nachází Libor Špaček inspiraci v křivkách ženského těla, která však fotografuje pod vodní hladinou, nejčastěji v bazénu. Tak vznikla jeho nejznámější kolekce z volné tvorby "Underwater Fine Art Nudes". První snímky pořídil v roce 2002 a k dnešnímu dni obsahuje několik desítek velkoformátových fotografií, které vystavuje a publikuje po celém světě.

Autor se jako instruktor potápění, specialista na fotografii a film pod vodou zúčastnil několika projektů a expedic. Během těchto projektů vznikla další kolekce "Underwater Life" zaměřená převážně na makrofotografii, kterou neustále rozšiřuje o další úlovky z cest.

Autor publikuje v Čechách i v zahraničí, věnuje se i komerční fotografii. Fotografie z jeho umělecké tvorby jsou zastoupeny v několika soukromých sbírkách a galeriích po celém světě. Mnohé snímky byly oceněny na soutěžích a výstavách v Čechách i v zahraničí. Několikrát byly také nominovány v mezinárodních soutěžích mezi nejlepší fotografie.

Od začátku roku 2008 postupně realizoval společně s Petrou Doležalovou rozsáhlý projekt -“Escape to Nature” (Útěk do přírody), který je skládán z několika samostatných projektů. První dokončili v srpnu 2009 výstavou velkoformátových fotografií a uvedením cestopisného dokumentu s názvem "Útěk na Mauricius". Tento jejich debut sklidil téměř okamžitě mimořádný úspěch, když se umístil na druhém místě na 42. Mezinárodním festivalu turistických filmů v Karlových Varech v kategorii televizních dokumentárních a publicistických filmu do 60 minut. Zároveň byl oceněn jako nejlepší český film festivalu.

Petra Doležalová (*1976 Brno) – fotografka, cestovatelka, šéfredaktorka lifestylového magazínu LIV, majitelka PR&Publishing agentury Blue Wind.

Vystudovala ekonomiku v Brně a Media Relations v Kalifornii. Své první fotografie představila veřejnosti na multimediální výstavě „Doteky Severu“ v pražské galerii Karolinum v lednu 2007. Pod stejným názvem vydala i knihu, v níž okořenila snímky vlastní poezií a příběhy z cest. Část její tvorby je věnována nejstaršímu evropskému národu, žijícímu za polárním kruhem v oblasti Finnmarku. Autorce se podařilo nahlédnout do života tamních obyvatel a jejich hodnoty uprostřed samoty zprostředkovat návštěvníkům výstav a čtenářům. Během čtyř let se Petra Doležalová vydala na místa za polárním kruhem již více než desetkrát.

Autorka má za sebou několik úspěšných výstav. Její fotografie a příběhy z různých koutů světa byly mnohokrát publikovány časopisech u nás i v zahraničí.

Ve svých krajinných kompozicích hledá cesty přiblížení k přírodě a jejímu poselství, které posiluje, léčí a vnáší klid do duše.