Zámecké imaginárium - 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku
Otevřeno od středy 28. 10. do soboty 31. 10. 2015  

(tedy i během podzimních školních prázdnin ve dnech 29. - 30. 10. 2015)

Dobrý den! Nevíte kam s dětmi o očekávaných podzimních prázdninách? Máme pro Vás tip na celodenní výlet do Nového zámku v Kostelci nad Orlicí.  Do 1. patra zámku se nastěhovali komedianti, loutkáři, malíři, cirkusové tanečnice a spousta různých zvířátek. Všechno se to shromáždilo na výstavě v Galerii Kinský s názvem Zámecké imaginárium - 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku, která vás zavede do kouzelného světa hravosti a fantazie prostřednictvím divadelních kulis a předmětů z různých představení divadla Bratří Formanů. K tomu se seznámíte s obludárními postavami a malovanými panely Josefa Sodomky, fotografiemi Ireny Vodákové, hybohledy a inspectákly Pavla Macka. Užijete si pohyblivé hračky, loutky a instalace Andrey Sodomkové, Stáni Stuchlé,  manželů Renaty a Martina Lhotákových, Terezy Komárkové, Terezy Vostradovské a k tomu všemu se pobavíte veselými obrázky Tomáše Paula. A až vás budou bolet nohy, lehnete si na peřinu Jany Paulové  a odpočinete si.
A pak,  pokud bude pěkně, děti hurá na hřiště a na nějakou dobrotu do Toniovy zámecké kavárny, kde si rodiče dají kávu, dortíky a hladoví jedinci klidně i oběd.

Vstupné do galerie stojí děti, babičky a dědečky 50 Kč. Rodiče a ostatní dospělí zaplatí 70 Kč a k tomu ještě všichni dostanete 10% slevu na konzumaci v kavárně!
Děti do 6 let mají vstup zdarma.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10265744641-zpravicky/215411000160713

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/317134-kostelecky-zamek-je-imaginarium-bratri-formanu/

 

 

 

Sníh, hokej, vánoční stomeček, hudba, ohňostroj, anděl, lyže, moderní umění, Josef Čapek, přátelství, zvony, hymna, Paleta Vlasti. S těmito slovy si účastníci vernisáže výstavy členů hokejového klubu Paleta Vlasti spojí jeden horký srpnový pátek a zahájení stejnojmenné výstavy. Galerie Kinský poprvé ve východních Čechách představuje dílo legendárního společenství Paleta Vlasti a vernisáž proběhla za účasti mnoha z vystavujících umělců. Významná díla předních českých výtvarníků T. Pištěka, B. Dlouhého, M. Ressela, J. Klimeše, J. Koblasy, K. Nepraše, H. Demartiniho a dalších budou v kosteleckém zámku k vidění do konce září denně kromě pondělí. Punc exkluzivity rozsáhlé výstavě dodá i stěžejní dílo Theodora Pištěka, olej na plátně, Večírek u Plečnika.

 

V sobotu 15. června zahájila Galerie Kinský Nového zámku v Kostelci nad Orlicí další zajímavý výstavní projekt s názvem Úhel pohledu, mapující a představující tvorbu pražského výtvarníka Mirka Kaufmana. Výstava bude otevřena každý den kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Výstavu budete navštívit až do 28. července.

 

V sobotu 21.7.2012 byla zahájena dlouho očekávaná výstava špičky domácí komiksové scény 13 komnat komiksu. Za účasti většiny autorů byl také pokřtěn kalendář na rok 2013, který představuje 12 obrazů zámku, tak jak si jej představují vystavující autoři. Kalendář si lze zakoupit v pokladně zámku, v RTIC  http://www.rtic.kostelecno.cz nebo e-shopu http://www.komiksfest.cz/obchod

 

   

 

Už jen tento týden máte možnost shlédnout výstavu prací studentů a pedagogů Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby University Hradec Králové umístěnou v prostorách Galerie Kinský. Přinášíme Vám několik fotografií z výstavy...

 

V neděli 28. srpna 2011 proběhla na závěr výstavy Michaely Bartoňové další výtvarná dílna pod jejím vedením.