Česko zpívalo koledy a ani Kostelec nad Orlicí se nezůstal stranou. Díky aktivitě Františka Kinského se společně s Občanským sdružením bratří Kinských, ZUŠ F.I.Tůmy a spolkem Tercia Volta připravila na Jiráskově náměstí příjemná adventní akce - zpívání pro všechny. Ve středu 10. prosince 2014 od 18 hodin na Jiráskově náměstí zpívalo více než dvěstě příchozích spolu  s dětským pěveckým sborem „Kvítek" , sborem Orlice a za podpory mezzosopránu sólistky Státní opery a Národního divadla v Praze Andrey Tögel Kalivodové. Samozřejmě nechyběl ani nově zvolený starosta města pan František Kinský a další zastupitelé města.

Vážení příznivci zámku i vánočních koncertů,
děkujeme za Váš obrovský zájem o vstupenky na vánoční koncerty. V tuto chvíli jsou již všechny avizované koncerty (včetně přidaného) vyprodány. Zamluvené vstupenky si prosím vyzvedněte nejpozději dnes, v pátek 28.11.2014, tak jak bylo avizováno.

vanocni koncer 2014.jpg

 

Vážení příznivci swingových synkop, zveme Vás  na tuto sobotu do areálu Nového zámku, který v tento den bude patřit dalšímu ročníku Swingového festivalu na zámku. Letošní, již čtvrtý ročník bude věnován panu Antonínu Urbanovi a čekají na Vás  swingové standardy v podání Pružných těl, vlastní skladby v nenapodobitelném provedení vám zahrají Nadoraz z Hradce Králové a skladby třicátých a čtyřicátých let zaswinguje náchodský Swing Sextet.

Hudební zážitky vám doplní umělecké plastiky z kameniny, patchwork i výrobky z chráněných dílen Kopeček. V průběhu festivalu můžete také navštívit výstavu Morality, která bude otevřena v Galerii Kinský.

Jako každoročně se o Vaše pohodlí postará tým zkušených pořadatelů. Zábavné hry pro děti připraví Občanské sdružení  O.S.T.R.O.V. a  občerstvení zajistí Toniova zámecká kavárna.

Prohlídky zámku i výstava v Galerii Kinský budou i v tento den bez omezení, informace obdržíte u pokladen při vstupu do areálu.

a2 festival 2014.jpg

S velikou lítostí oznamujeme všem příznivcům Swingového festivalu na zámku, že zemřel duchovní otec a dramaturg této krásné akce pan Antonín Urban. V roce 2011 přesunul swingový festival z Pěčína k nám na zámek. Zůstal jeho pečlivým dramaturgem a my se s radostí ujali produkce. I pro letošní ročník vybral kapely, ale bohužel si je s námi neposlechne. Bude nám moc chybět jeho humor a vlídná tvář. Jsme však velmi vděčni i za těch pár let, které jsme s ním mohli spolupracovat a budeme pokračovat v pořádání festivalu ve stejném duchu, ve kterém byl připravován každý ročník.

img_0120001  kopie.jpg

Vážení posluchači, dovolujeme si Vás informovat, že se uvolnily dvě vstupenky na nedělní koncert. Zájemci mohou volat na telefon  +420 734 709 023.

V neděli 15. června 2014 vystoupil již potřetí v areálu Nového zámku, poprvé v Zrcadlovém sále, světoznámý hoslista Pavel Šporcl.  Zcela naplněný sál nadšeně aplaudoval výkonům cikánské cimbálové kapely Gipsy Way Ensemble i fenomenálního akordeonisty Vojtěcha Szabó. Nový program Gipsy Fire, ve kterém se Pavel Šporcl opět spojil s romskou kapelou, pak další den živě natočili pro Supraphon v pražských Holešovicích.

PAVEL ŠPORCL - HOUSLE
GIPSY WAY ENSEMBLE:
Nikola Sléz - housle
Tomi Vontzsemu - cimbál
Zoltán Sándor - viola, kytara
Ján Rigo - kontrabas

Host programu: Vojtěch Szabó

dscn2047.jpg

Koncert byl také charitativním počinem. Z rukou pana Františka Kinského obdrželi manželé Sršňovi z Kostelce nad Orlicí část výtěžku z koncertu na neurorehabilitační pobyt jejich syna Filípka ve slovenských Piešťanech. Děkujeme panu Pavlu Šporclovi za tuto myšlenku, jsme rádi, že hudba mohla tentokrát nejen potěšit, ale i pomoci.

dscn2111  kopie.jpg