Galerie Kinský

Kostelecký salon – Obrazy, tapiserie a fotografie kosteleckých autorů

Od 3. září 2011

Vernisáž výstavy proběhne 2. září 2011

František Doležal, Rudolf Černý, Jiří Růžička, Karel Martinec, Michal Hamerský, David Andrš, Martina Kalousková, Michaela Kašparová, Jan Kubíček, Jakub Zeman

Zdánlivě nesourodá skupina výtvarníků a fotografů představí své práce na výstavě nazvané Kostelecký salon.  Spojuje je jeden prvek, žili či žijí v Kostelci a své vidění světa chtějí ukázat prostřednictvím svých obrazů, tapiserií a fotografií. Je záměrem dramaturgie galerie Nového zámku založit tradici a každoročně dát příležitost místním autorům vystavovat své práce. Tento rok se jedná o výtvarníky starší generace a mladé amatérské i poloprofesionální fotografy.

 

 

Areál parku

Swingový festival na zámku

Sobota 3. září 2011, 13:00 hodin

 

Program:

  • Podorlický lázeňský orchestr, Vamberk - Swingová taneční hudba 20. až 60. let
  • Black Buřiňos - Dixieland ZUŠ Týniště nad Orlicí
  • Art Jazz Band, Hradec Králové - Swingové a dixielandové skladby
  • Quadriga Sax - Saxofonové kvarteto ZUŠ F.I.Tůmy Kostelec nad Orlicí
  • Puzzle Jazz, Hradec Králové - Swingové standardy naživo

Doprovodný program v areálu parku:
Ukázky řemesel chráněné dílny KOPEČEK
Kreslený humor a karikatury Stanislava Rejchrta
Zábavné hry pro děti připravuje O.S.T.R.O.V. o.s. - pétangue, kroket, slack line (chůze po "laně"), poi (točení "řetězy"), indoboard (balancování na prkně, trenažér surfingu a snowboardingu), badminton, frisbee (létající talíř)

Občerstvení zajišťuje firma ADEVA

Vstupné 80 Kč, děti zdarma

Zrcadlový sál

Koncert Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý Trio

Pátek 16. září 2011, 20:00 hodin

 

MICHAL PROKOP (*1946)

Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues.
V roce 1968 absolvoval Vysokou školu ekonomickou, už během studií ale působil jako kytarista a zpěvák skupiny Framus Five, jež se ve svém prvním vrcholném období zaměřovala na soul a rhythm´n´blues podle afroamerických vzorů, zejména Raye Charlese. Na 1. československém beatovém festivalu v roce 1967 byl Michal Prokop vyhlášen nejlepším zpěvákem. Skupina Framus Five natočila dvě alba: Blues In Soul (1968) s převzatým soulovým repertoárem a česky zpívané Město Er (1971) s rozsáhlou titulní skladbou na text Josefa Kainara.
Po rozpadu Framus Five se po většinu sedmdesátých let Michal Prokop věnoval střednímu proudu a byl mj. členem divadla Semafor. V roce 1978 skupinu Framus Five pod lehce pozměněným názvem Framus 5 obnovil a po počátečním hledání optimální sestavy i stylu (zachyceném na albu Holubí Dante z r. 1980) nalezl dokonalé autorské souznění s básníkem Pavlem Šrutem a skladatelem Petrem Skoumalem a hudební rezonanci v sestavě, vedené houslistou Janem Hrubým. Šťastné období vyvrcholilo vynikajícím albem Kolej Yesterday (1984), jež zahájilo volnou trilogii alb (prozatím) vrcholného Prokopova tvůrčího období. Dotvářejí ji nahrávky Nic ve zlým, nic v dobrým (1987) a Snad nám naše děti... (1989).
Hned zkraje devadesátých let Michal Prokop opustil dráhu profesionálního zpěváka a pustil se do politiky nejprve jako poslanec, později jako náměstek ministra kultury (zde zúročil svá vysokoškolská studia kulturologie ze druhé poloviny osmdesátých let), později opět jako poslanec. V letech 1998 – 2000 byl ředitelem společnosti Praha 2000 – Evropské město kultury. Od roku 2002 byl členem Rady Českého rozhlasu, od roku 2004 až do skončení funkčního období v únoru 2006 byl jejím předsedou.
V letech 1998 – 1999 připravoval a moderoval pro televizi Prima politickou talk show Nic ve zlým, od roku 2000 má v České televizi pořad Krásný ztráty, který již politickou orientaci daleko přesahuje.
Během posledních bezmála dvaceti let koncertoval Michal Prokop ve dvou projektech: jednak v akustickém triu s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým (zaznamenáno na živém albu Unplugged Live z roku 2004), jednak s širší skupinou Friends. Se zcela novým řadovým albem přichází Michal Prokop až v roce 2006, kdy navazuje v plné síle na spolupráci tvůrčího týmu z druhé poloviny osmdesátých let a vydává album Poprvé naposledy, které jej fakticky navrací zpět do centra pozornosti. Album oceňované kritikou a zároveň úspěšné i obchodně, se stalo podnětem k obnovení koncertní činnosti Prokopovy skupiny Framus Five a k serii koncertů, která vyvrcholila jubilejním koncertem v pražské Lucerně v listopadu roku 2006 ke zpěvákovým šedesátinám. Tento mimořádný koncert s řadou exkluzivních hostů byl zaznamenán Českou televizí  a vyšel v dubnu 2007 jako živé DVD i CD audio. Posluchači Radia Beat byl Michal Prokop v kategorii osobnost uveden do Beatové síně slávy 2007. V roce 2008 pak vychází kompletní reedice všech šesti alb Michala Prokopa a Framus Five z let 1968 - 1989 v jednom dárkovém boxu pod názvem Pořád to platí.

 

Festival F.I. Tůmy (pořádá město Kostelec nad Orlicí ve spolupráci s Novým zámkem)

Koncert Robert Balzar Trio

Pátek 30. září 2011, 20:00  hodin

 

Robert Balzar Trio vzniklo v roce 1996, od té doby nahrálo čtyři autorská alba:

  • TRAVELLING - 1998 "ČESKÝ DISK ROKU" (Český Rozhlas - Jazztest)
  • ALONE - 2000 "ALBUM ROKU + KAPELA ROKU" (Cenění K.Velebného)
  • OVERNIGHT - 2005 nominace na cenu "ANDĚL"
  • TALES feat. John Abercrombie - 200

Robert Balzar Trio hrálo také na mnoha zahraničních koncertech (USA,UK,Turecko,Švédsko,Madarsko,Izrael...)

2010: Po dlouhodobé koncertní spolupráci, Robert Balzar Trio a Dan Bárta natočili a vydali své první album, úspěšné THEYORIES (Taita). Album bylo natočeno v Praze, mixováno a mástrováno v New Yorku. Po vydání a křtu následovalo turné po zemích českých a slovenských. Album bylo nominováno na cenu "Anděl 2010".

Robert Balzar - kontrabas
Stanislav Mácha- piano

Jiří Slavíček - bicí

Program:

R. Balzar: ALONE

B. Kaper: GREEN DOLPHIN STR.

J. Abercrombie:  REMEMBER HYMN

R. Balzar: BEN-IN-JAM

J. Wallowich: DISCOVER WHO I AM

 

R. Balzar:  JUST FOR HER

R. Balzar: VU-JA-DE

J. Coltrane: MOMENT'S NOTICE

F.Jelínek: ŽIVÝ

L. Bernstein: SOME OTHER TIME

 

Vstupné 80 Kč. Vstupenky lze zakoupit v RTIC o.p.s. (viz kontakty)

 
 
 

Muzejní expozice města Kostelec nad Orlicí