Zrcadlový sál

Michal Hromek Consort

Pátek 5. srpna 2011, 20:00 hodin

 

René Vácha – viola, viola d’amour, housle

Jakub Klár – flétna, whistle, zobcová flétna

Michal Hromek – kytara

Daniel Mikolášek – bicí, zobcová flétna, zpěv

host: Hana Horká – zpěv

(c) 2011 Jaromír  Zajíček - FotoZajda.cz

Hudba, kterou soubor interpretuje, vychází z dědictví evropské renesance i baroka, ale také z lidových motivů. Kvarteto ovšem neusiluje o tzv. autentickou interpretaci a původní předlohy jsou často zpracovávány variačním způsobem, ve kterém jsou uplatněny různé stylové roviny. Specialitou repertoáru skupiny jsou adaptace melodií připisovaných irskému legendárnímu harfeníkovi Turloghu O‘Carolanovi (1670–1738), ale nalézá inspiraci také v hudbě barokních skotských loutnových tabulatur a další významnou složkou repertoáru jsou úpravy lidových písní. V neposlední řadě jsou na koncertech i nahrávkách často uváděny původní skladby, které na zmíněné zdroje reagují. Lze v nich ovšem také nalézt kontrastní názvuky jazzu, současné akustické hudby atp.

Dva členové skupiny (violista/houslista René Vácha a všestranný instrumentalista Daniel Mikolášek) působí v České filharmonii i rozličných komorních seskupeních. Flétnista Jakub Klár prošel řadou souborů pokrývajících široké stylové rozpětí od tradiční irské hudby přes jazz, barokní hudbu až k rocku, a autorem původních skladeb i úprav je kytarista a skladatel Michal Hromek.

 

 

 

Galerie Kinský

Stvoření loutky

Michaela Bartoňová  - Souborná výstava loutek, obrazů a kreseb světové české loutkářky

Výstava bude probíhat do 28. srpna 2011

 

 

Tvůrčí dílna Od tarotových karet přes obraz k sobě

Neděle 28. srpna 2011

 

Tvůrčí dílna pod názvem Od tarotových karet přes obraz k sobě - malování bílým šepsem na bílé plátno 50x50, akrylové barvy, inspirace v tarotových kartách,  pro dospělé a to i pro  ty, kteří si myslí, že neumí malovat… (www.tineola.cz)

Michalela Bartoňová, která povede tuto dílnu říká: "Malování na bílé plátno je odvážné, ale zároveň i velmi prosté. Abychom překonali svou nerozhodnost tvořit - malovat, začínáme malovat bílým šepsem na bílé plátno. Inspiraci najdeme v tarotových kartách. Tím se dostáváme zase lehce a nenásilně k poznávání sama sebe.Tarot je symbolickou mapou vědomí a v obrazech a symbolech odhaluje tvůrčí idee a stavy vědomí, vzorce reakcí a jednání, které nám jsou vlastní. Tarot může být využíván k pochopení reakcí odehrávajících se v našem nitru v daném okamžiku. Pro nás tedy bude základem a inspirací, ale dál půjdeme svou cestou  a budeme se snažit vyjádřit vizuálně  a symbolicky, to co cítíme i víme. Celý proces malování je radostný. Tak  jako dává radost dětem. Pro nás dospělé budou zvolené symboly, které namalujeme nástrojem autosugesce, abychom si osvojovali vlastní cestu k pochopení, čeho jsme ve svém životě strůjcem a proč. Zvyšujeme tak svou důvěru ve vlastní intuici a vnitřní vedení".

Časový harmonogram: 9:30 – 11:30; PŘESTÁVKA; 13:00 – 18:00 hodin
Cena 1300,- Kč + 300,- Kč za materiál (v případě zájmu zajistíme oběd, cena oběda není zahrnuta)
Máte-li zájem, prosím, rezervujte si místo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.nebo na telefonu 734 709 023
Počet míst je omezen.

 

 

Muzejní expozice města Kostelec nad Orlicí