Galerie Kinský

13 komnat komiksu

výstava prodloužena, o víkendech od 9 do 17 hodin do 4.11.2012

 

 

Zrcadlový sál

 

Zrní

Pátek 19. října 2012, od 20 hodin

 

Kladenští zrní jsou něco mezi rychlým městem a mlžným lesem. Na české scéně jsou naprostým originálem. Zvuk kapely je evidentně ovlivněný rodným industriálním Kladnem, táhlými volnými poli, i rychlými pohyby strojů. Jejich sdělení je velmi emotivní a naléhavé. Prochází od ponurých nočních ulic, plných zimy a strachu, až k naprosté euforii a fascinaci z maličkostí. Ze Zrní na podiu sálá ohromná chuť hrát a zvát do svého osobitého světa. Zpívají česky. Něžný artbrut. Dřevo, město, svaly, buchary. Zrní je hra, kladenskej uhelnej zen.

V roce 2009 zvítězili Zrní v soutěži Českého Rozhlasu o nejlepší českou neprofesionální kapelu, a následně tak reprezentovali ČR v rámci českého předsednictví EU koncertem v berlínském Kleisthausu. V témže roce také vydali svůj debut s názvem Voní. Na jaře 2011 pak na labelu RadůzaRecords vydali své druhé album Hrdina počítačový hry jde do světa, na kterém spolupracovali s písničkářkou Radůzou.

Jejich hudba a nadšení vede nejen ke spolupráci s dalšími muzikanty (Lenka Dusilová, Markéta Irglová, Radůza), ale i s tanečníky. V divadle Ponec jsou součástí úspěšného představení Kolik váží vaše touha?, které kombinuje taneční vystoupení skupiny VerTeDance a živé hudební vystoupení kapely ZRNÍ. S tímto programem také vystoupili v Českém domě v Londýně v rámci kulturního olympijského programu.

Vstupné: 200 Kč

http://www.zrni.cz