Zrcadlový sál

 

Předvánoční koncert AVE MARIA

Společný koncert operní pěvkyně Emy Hubáčkové,

klavírního virtuoza Vladimíra  Župana

a Rychnovského pěveckého sboru CARMINA

 Pátek 23. prosince 2011, od 16 a 19 hodin

 

 

EMA HUBÁČKOVÁ , operní pěvkyně, dramatický soprán

Vystudovala operní zpěv u legendární profesorky zpěvu Jitky Švábové (držitelky medaile Artis Bohemiae Amicis - českého ocenění ministerstva kultury významným osobám, které přispěly nebo přispívají k šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku a zahraničí), pod jejíž péčí vyrostla řada pěvců působících na našich i světových scénách.

Ve studiu operního zpěvu pokračuje u přední světové mezzosopranistky paní Evy Randové.  V Ústí nad Labem debutovala na operní scéně Cizí Kněžnou v Rusalce a Mařenkou v Prodané nevěstě. V jejím repertoáru je řada rolí dramatického a mladodramatického oboru českého i světového klasického repertoáru: G. Puccini – Tosca: Tosca, A. Dvořák – Rusalka: Cizí kněžna, A. Dvořák – Čert a Káča: Kněžna, B. Smetana – Prodaná nevěsta: Mařenka, B. Smetana – Hubička: Vendulka aj, Mezi další aktivity patří též rozsáhlá koncertní činnost. Vystupuje doma i v zahraničí (Německo, Rakousko, Francie, Holandsko, Španělsko, Finsko, Velká Británie, Irsko).

 

VLADIMÍR ŽUPAN, klavírní virtuos , zasloužilý umělec Ukrajiny, někdejší sólista Užhorodské filharmonie

Narodil se na Zakarpatské Rusi v umělecké rodině. Vystudoval obor hra na klavír a kompozice u prof. Martona na Státní kyjevské konzervatoři. 25 let působil v Užhorodské Státní filharmonii, účastnil se mezinárodních klavírních soutěží a přehlídek. Vladimír Župan účinkuje na mnoha koncertech doma i v zahraničí, vede mezinárodní mistrovské kurzy v oboru hry na klavír, vyvíjí rozsáhlou činnost koncertní i v oblasti kompozice, rovněž se podílí na uměleckých projektech hudby klasické. Bohatá je i činnost nahrávací. O jeho životě a uměleckém působení natočila a odvysílala pořad Česká televize. Vladimír Župan je klavírní virtuos vyhledávaný pro svůj osobitý styl a virtuosní nadání.