Zámecká expozice Život v Biedermeieru

Prohlídky s majitelem zámku panem Františkem Kinským

sobota 2. května 2015

VYPRODÁNO

 

dsc_2745.jpg

 

Zrcadlový sál

Recitál Chantal Poullain se skupinou - Chansons

pátek 15. května 2015 od 20 hodin, vstupné 350 Kč

vyprodáno

chantal-poullain-fotoweb2.jpg

Chantal Poullain se kromě herectví věnuje hudební dráze. Její šansony - to je hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie. Chantal zpívá jednak svoje vlastní písně, ale také tradiční francouzské šansony s šarmem jí vlastním. Štěpána Markoviče při koncertech doplňují pianista Ondřej Kabrna a kontrabasista Vít Švec. Koncert provází Chantal v češtině a díky svému charismatu okouzlí publikum jak to umí jen ona.

Chantal Poullain (*1956) je známou česko-francouzskou filmovou a divadelní herečkou. Vystudovala divadelní akademii v Ženevě, hrála ve francouzských a švýcarských televizních filmech, hostovala v několika divadlech. Později se seznámila s Bolkem Polívkou a cestovala s ním po světě jako asistentka režie jeho představení, posléze jako herečka (např. legendární představení Šašek a královna).

 

Galerie Kinský

Ivan Titor - Nazemivzetí

vernisáž 16. května 2015 v 17 hodin, výstava potrvá do 25. června 2015

 

ivan titor_plakat a2.indd.jpg

Velmi osobitou a pro návštěvníky jistě zajímavou, ale i náročnou výstavu díky zpracovávaným tématům přinese setkání s díly ostravského malíře a vysokoškolského pedagoga Ivana Titora. Jeho dílo přináší obraz o stavu společnosti a duše současného člověka. Těžiště jeho tvorby spočívá v touze proniknout pod povrch věcí. Odhaluje pozlátko konzumní společnosti a ukazuje traumata, která člověku způsobuje. Na jeho obrazech najdeme moderní jakoby nadpozemskou architekturu i expresivní zobrazení lidských figur. Ivana Titora označuje výtvarná kritika za solitéra, člověka, který se před každým hned neotevírá světu. Je spíše uzavřeným individualistou, který reaguje na všechny citlivé proměny a stav současného světa. „… Krize totožnosti, klíčové téma ve tvorbě soudobých tvůrců, jsou také zásadní pro průzkumy Ivana Titora, který od devadesátých let minulého století rozvíjí jedinečnou tvůrčí řeč založenou v hyperrealistické fantasknosti, ale i v gestikulární grotesce… Těžištěm jeho tvorby je popírání zdánlivě stálých struktur a systémů našeho života, touha proniknout pod klamný povrch tohoto zdání a objevit v rovině fantaskních vizí fenomény, které skutečně určují podobu a běh lidské civilizace…“ i takto charakterizuje Titorovy obrazy v katalogu k výstavě Chaoticon (Ostrava, 2008) Richard Drury, teoretik a historik umění. Podstatou Titorovy tvorby, jak autor před časem prohlásil, je její zaměření na pomyslnou hranici, která v naší mysli rozděluje skutečnost a fikci, začátek a konec, stejně jako řád a chaos.