Zrcadlový sál

 

Monika Načeva&Justin Lavash (UK) a jejich Milostný slabiky

pátek 17. května 2013 ve 20 hodin

Předprodej vstupenek RTIC a pokladna zámku, vstupné 250 Kč

 

Načeva & Justin Lavash nahrávají svůj společný debut - album Milostný slabiky. I tentokrát Načeva zhudebnila verše, autorem není však Jáchym Topol, jak jsme byli  zvyklí, ale žena – básnířka a spisovatelka Sylva Fischerová.
Načeva se potkala s Justinem Lavashem v Praze, kde anglický kytarista a písničkář momentálně žije. Pro jeho citlivý styl hry na kytaru ho oslovila ke spolupráci. Ze svých repertoáru sestavili koncertní program a několik let spolu živě vystupují.  Nyní nastal čas i pro vlastní společné album. Milostné slabiky, které společně skládají, nahrávají a vydávají, se natáčí live ve studiu. Posluchači se tudíž mohou těšit, že bude znít tak, jak se bude hrát živě na koncertech, které jsou velmi působivé a silné. Možná i proto, že Načevin nezaměnitelný hlas umocňuje originální kytara Justina Lavashe, a naopak, a tak na pódiu spolu přirozeně souzní.
Ten, kdo je měl možnost vidět spolu na jevišti, mluví jednoznačně o mimořádném zážitku.

nacevalavash foto for milostny slabiky 2 medium.jpg

 

Načeva je žena mnoha tváří, která kráčí neustále kupředu. S nezaměnitelným hlasem se na alternativní scéně pohybuje celou svoji kariéru. Spolupracuje s Justinem Lavashem, Michalem Pavlíčkem, Timem Wrightem (UK) nebo s DJ Five.
Justin Lavash má za sebou zkušenosti s indie rockovou kapelou v Británii, klubové blues ve Francii a po návratu zpět do Británie se připojil k jazzové scéně raných devadesátých let. Třetí zemí,  kde nyní působí je Česká republika. Spolupracuje s Načevou, se kterou již několik vystupuje živě po českých klubech, s Lenkou Dusilovou, Vladimírem Mertou, s kapelou Sunflower Caravan a s dalšími umělci.

foto Pavel Králík