Galerie Kinský

Výtvarné jaro - výstava Unie výtvarných umělců

vernisáž 26. dubna 2013, výstava otevřena od 27.4. do 8.6.2013

vytvarne jaro a3_tisk 2.jpg

 

 

 

Zámecká expozice

život v biedermeieru

Slavnostní zahájení sezóny

Sobota 27. dubna 2013, od 13 hodin

 

pozvnka_na_prohldky s frantikem kinskm.jpg

 

 

 

 

Zrcadlový sál

Hudební pohádky - O ztracené písničce

Představení pro děti z kosteleckých mateřských škol a ZŠ

úterý 16. dubna 2013, 9:00 a 10:00 hodin

 

Hudebně výchovné a interaktivní pohádky, ve které se děti lépe naučí, jak vnímat krásu hudby a jak používat a rozvíjet svoji fantazii při poslechu živé hudby. Děti se seznámí s novými nástroji, dostanou se do blízkého kontaktu s profesionálními hráči, naučí se písničku a za doprovodu všech nástrojů si ji zazpívají. A na konci pohádky čeká pro všechny malé překvapení!

Účinkuje Východočeské dechové kvinteto - členové Filharmonie Hradec Králové

Představení se koná za podpory Občanského sdružení bratří Kinských.

proagacni fotky kvintet2.2.2012 067.jpg

 
 

František Uhlíř - PVC / Prague Vienna - Connection (ČR / Rakousko)

čtvrtek 18. dubna 2013, 20:00 hodin

 

V roce 2010 vznikl tento neobvyklý a jedinečný kvartet z českých jazzových zkušených hudebníků a rakouských jazzových interpretek, které přes své mládí patří k tomu nejlepšímu, co naši sousedé mají.

Rakouskou stranu zastupují zpěvačka Nika Zach, která svým sametovým hlasem, jedinečným frázováním a zálibou experimentovat přesvědčuje o své výjimečnosti nejen mezi rakouskými zpěvačkami.

Pianistka Julia Siedl je novou hvězdou  rakouské jazzové scény a svým uměním získala respekt celé  Evropy.  Českou stranu zastupuje František Uhlíř, který patří k nejvýznamnějším  evropským hráčům na kontrabas a legendární pražský hráč na bicí nástroje Jaromír Helešic.

17027.jpg

Repertoár skupiny tvoří  jak vlastní úpravy standardů tzv. „ American Songbook“,  tak vlastní skladby  Niky Zach, Julie Siedl  i Františka Uhlíře.

Kvartet ve velmi  krátkém čase na sebe upozornil publikum i odbornou veřejnost koncerty v několika evropských zemích (Česká Republika, Slovensko, Rakousko, Italie, Švýcarsko, Chorvatsko).

Hudební projekt zajímavého spojení dvou legendárních nestorů české jazzové scény a mladých jazzových muzikantek z Vídně slibuje nevšední zážitek.