Zrcadlový sál

Jiří Schmitzer

Pátek 27. dubna 2012, 20 hodin

 

Kytarový recitál známého českého herce, člena divadla Ypsilonka, držitele několika Českých lvů...

 

http://www.applausebooking.cz/

 

Galerie Kinský

Kostelecký salon

Vernisáž 27. dubna 2012

Výstava potrvá do 27. května 2012

 

Vítek Ludvík - Fotografie

http://www.sharp-pictures.net/

Narozen 23. května, 1973

Začal s fotografováním v deseti letech, když dostal od dědečka středoformátovou dvouokou zrcadlovku a několik užitečných rad. Od té doby se zabýval focením stále víc, až si fotoaparát vydobyl své stálé místo v jeho životě hned vedle dalších dvou favoritů, kterými jsou sport a cestování. Po osudovém setkání s americkým filmařem Rogerem Brownem, který nechal Vítka nahlédnout do své filmové a fotografické práce, se Vítek rozhodl pro  studium na filmové škole v kanadském Vancouveru. Od té doby má své místo v jeho batohu také videokamera.

Brzy se ukázalo, že rozhodnutí věnovat se fotografii a filmu profesionálně bylo správné. Snímky ze snowboardové expedice na Aljašský štít Mt. McKinley a film o snowboardingu a  životě lidí v odlehlých horách Bulharska a Rumunska, to byly první Vítkovy skutečné úspěchy. Od roku 1997 Vítek pravidelně publikuje své fotografie a články v řadě českých, ale i zahraničních časopisech. Jeho multimediální agentura Sharp Pictures se podílí na vzniku katalogů a reklamních kampaní. Je jedním z nejlepších fotografů Red Bull Photofiles a jeho fotografie jsou k vidění na prvních místech fotosoutěží. Jednou z nejoblíbenějších Vítkových trofejí je 1. místo v prestižní soutěži “Štíty Viléma Heckela”, pojmenované po horolezci a fotografovi, kterého Vítek obdivoval vedle Heyerdahla, Zikmunda a Hanzelky již od dětství.

Láska k pohybu ve volné přírodě a fakt, že Vítek sám se aktivně věnuje takřka všemu co fotí, předurčuje jeho snímky k tomu, že vystihují tu správnou podstatu daného okamžiku. Fotografie často vznikají v extrémních podmínkách, kde není místo na chybu. S plnou fotografickou výbavou, která mnohdy váží až dvacet kilogramů, musí zdolávat stejné překážky jako ti, které fotografuje. Fyzická kondice je pro něj nezbytností.

Vítek není ale jen sportovním fotografem. Rád tvoří také portrétní fotografii a v poslední době se věnuje také focení architektury a produktovému fotu. Každou novou výzvu vítá jako zkušenost, která může ovlivnit jeho profesní vývoj.

TECHNICKÁ VÝBAVA:

Olympus E-5 - profi, extrémně robustní a odolná digitální zrcadlovka

Olympus PEN E-P1 & E-P3 - extrémně kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy a velkými senzory z DSLR, komfortní svou funkčností při malé velikosti a nízké hmotnosti.

FOMEI

Bateriový generátor Panther Pro 600, nezbytný pro externí focení

Studiové blesky Digitalis s příslušenstvím blesků.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ SPORTY: Surfing, paragliding, snowboarding, kajak, cyklistika.....

NEJOBLÍBENĚJŠÍ MÍSTA: Adršpach, Aljaška, Chamonix, Hawai......

NEJČASTĚJI V HLEDÁČKU: Robin Kaleta - freeskiing, basejumping a skalní lezení, Tomáš Kraus - skicross, Vavřinec Hradílek a Vítek Gebas- divoká voda, Šárka Pančochová - snowboarding, Axel Naglich - skialpinismus a extrémní lyžování, Tomáš Brauner a Honza Škrabálek- paragliding, Flying Bulls - letecká akrobacie, Marek Macháček - telemark, Honza Kubíček - terénní triatlon, Karel Nováček - skalní lezení, Roman Dubský a Juan Ventura Sanchez - basejumping a mnoho dalších sportovců