Nový zámek leží uprostřed přírodně krajinářského parku. Podél jeho jižní části vede cyklostezka č. 4363, ze které lze po odbočení dojet parkem až před budovu zámku nebo k Toniově zámecké kavárně a restauraci. Cyklostezka je součástí budované tzv. Orlické cyklistické cesty vedoucí z Hradce Králové do Potštejna.
Nový zámek se po rekonstrukci otevřel v roce 2011 veřejnosti a stal se vyhledávaným místem pro trávení volného času. Nabízí nejen pohled do historie, ale i výstavy a kulturní akce, které jsou součástí rozsáhlé nabídky akcí lákající turisty z celé republiky k návštěvě Královéhradeckého kraje. 
Nový zámek je od roku 2014 certifikovaným místem projektu Cyklisté vítáni a trvale dodržuje základní i doplňková kritéria certifikace a nabízí cykloturistům kvalitní zázemí pro ně i pro jejich kola. Parkování kol je umožněno buď v ohrazeném prostoru v dohledu kavárny nebo u vchodu do zámecké pokladny. Stávající stojany už však nebyly pro nové typy kol vyhovující. Z tohoto důvodu proběhla v letošním roce modernizace parkovacích prostor a instalace nového opěrného systému, který umožňuje bezpečné usazení kola a vyhovuje novému typu kol i elektrokolům.  Zároveň byl parkovací prostor doplněn o možnost dobití baterií elektrokol. Pro případy, kdy by cyklista neměl s sebou nabíjecí kabel, je možno si nejpoužívanější typy kabelů zapůjčit v pokladně zámku.
 
Modernizace zázemí pro cyklisty v areálu Nového zámku proběhla za finanční podpory Královéhradeckého kraje.