V rámci XX. Hudebního festivalu F. I. Tůmy, který pořádá Město Kostelec nad Orlicí, vystoupí v Zrcadlovém sálu v pátek 15. září od 19:30 hodin jeden z předních českých violoncellistů své generace Jiří Bárta. Společně s houslistkami Ivou Kramperovou a Markétou Čepickou v doprovodu komorního ansámblu BAROCCO SEMPRE GIOVANE provedou skladby pro violoncello a housle Antonia Vivaldiho, Josepha Haydna a Františka Ignáce Tůmy.

Vstupenky lze zakoupit na www.ticketportal.cz,  
v informačních centrech ve vašich městech nebo během otevírací doby zámecké pokladny (denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin).

Jiří Bárta - violoncello
Jiří Bárta, přední violoncellista své generace, studoval u Josefa Chuchra a Mirko Škampy v Praze, Borise Pergamenščikova v Kolíně nad Rýnem a Eleonore Schoenfeld v Los Angeles. V roce 1991 obdržel cenu Europäische Förderpreis für Musik v Dráždanech a cenu Rostropovich-Hammerovu v Los Angeles. 
Spolupracuje s předními českými a mezinárodními orchestry jako jsou Česká filharmonie, Slovenská filharmonie, Royal Philhramonic Orchestra London, Royal Scottish National Orchestra a mnohými dalšími. Ve své diskografii má několik sólových nahrávek pro Supraphon, Hyperion a Animal Music a účinkoval také na nahrávce Magdaleny Kožené pro Deutsche Gramophon. 
Je spoluzakladatelem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu v Kutné Hoře a také častým studiovým spoluhráčem kapely Blue Shadows.
Jiří Bárta v současnosti hraje na violoncello postavené Dietmarem Rexhausenem v roce 2012.
 
Iva Kramperová - housle
Iva Kramperová je absolventkou Konzervatoře Pardubice a Hudební fakulty AMU v Praze. Obdržela řadu soutěžních ocenění, stala se stipendistkou firmy Yamaha, laureátkou Mezinárodní soutěže Beethovenův Hradec, Soutěže konzervatoří ČR, Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka i cenu Nadace Český hudební fond. Jako sólistka vystoupila s Moravskou filharmonií Olomouc, Komorní filharmonií Pardubice, Plzeňskou filharmonií aj. Jako první houslistka a sólistka komorního souboru Barocco sempre giovane natočila řadu CD, vystoupila na stovkách koncertů v ČR i v zahraničí (Španělsko, Německo, Rakousko, Belgie, Makedonie, Polsko, Turecko, Itálie aj.) Je profesorkou houslové hry konzervatoře v Pardubicích.
 
Markéta Čepická - housle
Markéta Čepiská je absolventkou Akademie múzických umění v Praze. V letech 2014–2015 studovala ve třídě Prof. Petera Schuhmayera na vídeňské Univesität für Musik und Darstellende Kunst. Akademii múzických umění v Praze úspěšně zakončila v roce 2017. 
Markéta pravidelně sólově vystoupila s předními českými orchestry (Janáčkova filharmonie Ostrava, Janáčkův komorní orchestr). V roce 2017 vystoupila jako sólistka s Houslovým koncertem a moll Antonína Dvořáka ve Dvořákově síni pražského Rudolfina s World civic orchestra. V současné době je členkou souboru Barocco sempre giovane.
Od roku 2018 je koncertní mistryní Komorní filharmonie Pardubice.