Zveme vás do Galerie Kinský na výstavu skupiny výtvarníků - přátel Divadla bratří Formanů. Celý prostor galerie se díky nim proměnil v jedinečné místo fantazie a hravosti. Imaginárium totiž není pouhou výstavou, kde chodíte okolo vystavených objektů. Tato výstava je velkou živou instalací, která vás hned v úvodu pozve ke hře. Děti i dospělé nadchne svou imaginací a hlavně možností dotýkat se předmětů a ovládat mnoho artefaktů, které dospělé vrátí do dětství a dětem kromě jiného přiblíží svět loutkového divadla, mechanických hraček a zařízení. 

Do omalované krajiny Lucky Valašky můžete vstoupit s pastelkou, duhové koníky rozhýbáte v maštali Veroniky Podzimkové, ponožkové divadlo si tu zahrajete s maňásky Stáni Stuchlé. Máte-li odvahu, propleťte se houštinami lesa ke kabinetu nočních můr Kristýny Adámek Mlynaříkové, bavit se můžete v místnosti plné dřevěných hraček a vynálezů, kterou je herna manželů Lhotákových. Prostřednictvím hybohledů se vnoříte do mikrosvěta Pavla Macka. Dále uvidíte fotogalerii Ireny Vodákové. Panoramatický obraz Tomáše Paula vám připomene vyprávění Starých pověstí českých. Šité obrazy Jany Paulové poskytnou měkké obejmutí v herně pro malé a nejmenší návštěvníky. V Zámeckém imagináriu se svými dětmi jistě prožijete dlouhý čas plný zážitků. A tak vás nepochybně potěší odpočinková komnata s obrazy Andrey Sodomkové a starých mistrů s posezením u krbu. Pak se zase můžete vydat třeba na lov ryb a plnění úkolů v místnosti Barky Zichové, nebo do malovaného čarodějného světa mytologie Josefa Sodomky a samozřejmě součástí výstavy jsou také produkce a loutky z našeho Divadla bratří Formanů,“ zve všechny zájemce Matěj Forman, dramaturg a iniciátor Zámeckého imaginária v zámku Kinských v Kostelci nad Orlicí.

Vystavujícími autory jsou malíři, řezbáři, fotografové, divadelníci, hračičkové, vynálezci a tvůrci - Josef a Andrea Sodomkovi, Martin a Renata Lhotákovi, Tereza Komárková, Barka Zichová, Veronika Podzimková, Pavel Macek, Jana Paulová, Lucka Valaška Knitlová, Irena Vodáková, Stáňa Stuchlá a Matěj Forman.

Výstava bude v Galerii Kinský zahájena a již přístupná v pátek 1.4.2022 (od 10 do 16 hodin) a potrvá až do 30.10.2022.

Výstavu budete moci navštívit v dubnu o víkendech (včetně velikonočních svátků) od 10:00 do 16:00 hodin.
0d května bude výstava přístupná denně kromě pondělí od 09:00 do 17:00 hodin. 

Případné aktuální změny v otevírací době jsou uvedeny na úvodní stránce webové prezentace zámku.

Výstava je realizována za podpory Královéhradeckého kraje.