Galerie Kinský

Usmívání - výstava Pavla Matušky

do 20. 10 .2019

V neděli 20. 10. 2019 od 15 hodin zveme všechny, kteří nestihli pohledět do očí slavné Mony Lízy v Galerii Kinský, ani neviděli žádný ze 145 úsměvných obrazů Pavla Matušky na dernisáž výstavy, která se bude konat nejen za účasti autora, ale také majitele zámku, Františka Kinského.

Vstupné 50 Kč
 

 

Zámecká expozice Život v biedermeieru

Prohlídky s majitelem zámku - vyprodáno

sobota 5. 10. 2019 v 9, ve 12 a v 15 hodin, vstupné 200 Kč, děti 100 Kč

 
Oblíbené prohlídky s majitelem zámku panem Františkem Kinským. 
 

 

Zámecká expozice Život v biedermeieru - Zrcadlový sál

Svatební obřad

sobota 12. 10 2019  v 10 hodin, 19. 10. 2019 ve 12 hodin

 

Zrcadlový sál

Nejlepší Češi z Kocianovy a Heranovy soutěže 2019

19. 10. 2019 v 18 hodin

 
účinkují:
HOUSLE: Lea Spielvogelová – Jindřichův Hradec (1. kategorie), Milan Kostelenec – Liberec (2. kategorie), Daniel Matejča – laureát 61. ročníku Kocianovy houslové soutěže – Liberec (3. kategorie), Matteo Hager – Praha (4. kategorie), Kristian Mráček – Praha (4. kategorie)
VIOLONCELLO: Kamila Šitinová – Liberec (1. kategorie), Seo Yeon Lim – Praha (2. kategorie), Viktor Mráček – Praha (2. kategorie), Petra Meisl (3. kategorie), Petr Hamerský – Praha (4. kategorie)
Koncert nejlepších českých účastníků 61. ročníku Kocianovy houslové a 25. ročníku Heranovy violoncellové soutěže v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí je speciální cenou Františka Kinského, majitele Nového zámku a pořádající agentury KINSKÝ Art Media.
Výjimečně talentovaní mladí houslisté a violoncellisté ve věku do šestnácti let se do Kostelce nad Orlicí sjedou z různých koutů České republiky. Provedou virtuózní sólové skladby pro housle a violoncello a kompozice, v nichž je doprovodí jejich korepetitoři. 
 
Mezinárodní a velmi prestižní Kocianova houslová soutěž se každoročně koná v Ústí nad Orlicí, rodišti mistra Jaroslava Kociana. Soutěž otevřela cestu na velká koncertní pódia všem předním českým houslistům: Václavu Hudečkovi, Bohuslavu Matouškovi, Pavlu Hůlovi, Pavlu Šporclovi, Janu Fišerovi, Petru Matějákovi, Pavlu Eretovi, Josefu Špačkovi a dalším. 
Ústí nad Orlicí je rovněž rodištěm jednoho z významných violoncellistů historie Bohuše Herana. Proto se zde jednou za dva roky koná mezinárodní violoncellová soutěž, která nese jeho jméno.
Patronkou koncertu mladých umělců v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí je paní Hana Kinská, snacha majitele zámku Františka Kinského, který posluchače v zámku Kinských osobně přivítá. 
Večera se zúčastní starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek, ředitelka soutěží Lenka Lipenská a zástupci Nadačního fondu mistra Jaroslava Kociana.
 
 

Zámecká expozice

Svatební veletrh na zámku

sobota 26.10.2019 od 14 hodin

pořádá Mishula Party