Galerie Kinský

Výtvarné jaro

do 28. května 2017, denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin

 

plakat a3_vytvarne jaro 2017 - web.jpg

 

zámecká expozice

Prohlídky zámku s majitelem  -  VYPRODÁNO

sobota 6. května 2017

Standardní prohlídky expozice s průvodcem se tento den nekonají. Děkujeme za pochopení.

 

 

Areál parku

Komentované prohlídky zámeckého parku

Sobota 13. května 2017 od 10 a od 14 hodin. Vstupenky zakoupíte v pokladně zámku v den akce.

 

Oblíbené procházky zámeckým anglickým parkem s odborným výkladem Ing. Jaroslava Čermáka ze Správy zámků Františka Kinského.

f_dsc8820.jpg

Toniova zÁmeckÁ KavÁrna 

5PM Jazz band - Koncert kosteleckého jazzového uskupení

Pátek 19. května 2017 od 19 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji v RTIC nebo v pokladně zámku

Koncert kosteleckého jazzového uskupení. Jedna z posledních možností slyšet je hrát v této sestavě.
5pm jazz band je pětičlenná kapela z Kostelce nad Orlicí hrající převážně klasický swing a swingové standardy. V repertoáru se nicméně vyskytují i skladby jiného zaměření. Kapela vystupuje ve složení klavír (klávesy), kontrabas, saxofon, trombon a zpěv.

_dsc3900net.jpg

 

Zrcadlový sál

Čeští egyptologové v Abusíru - pokračování přednášek předního českého egyptologa Prof. PhDr. Břetislava Vachaly, CSc.

Pátek 26. května 2017 od 19 hodin.  Vstupenky jsou v předprodeji v RTIC nebo v pokladně zámku

Pokračování přednášek Prof. PhDr. Břetislava Vachaly, CSc. s nímž jsme na podzim podnikli dlouhou cestu do historie Egypta. Tentokrát se seznámíme s prací a výsledky dlouhodobého výzkumu českých egyptologů.
Hlavním terénním pracovištěm českých egyptologů je od roku 1960 archeologická lokalita Abúsír, která je jako důležitá součást egyptského pyramidového pole zahrnuta do seznamu Světového kulturního a přírodního dědictví lidstva, vyhlášeného organizací UNESCO. Během systematického výzkumu Abúsíru byly postupně objeveny dosud neznámé královské pyramidy a hrobky příslušníků královské rodiny a nejvyšších úředníků, hodnostářů a kněží Staré říše a šachtové hroby významných osobností z počátku perské nadvlády. Odkryté stavby a nálezy z nich, které časově pokrývají období dvou tisíciletí (přibližně 2500 - 500 př.n.l.), poskytují nové prameny k poznání jedné z nejstarších civilizací lidstva. Cílem abúsírského projektu je nejen prozkoumání a hodnotná publikace objevených památek, ale také jejich účinná konzervace a záchrana pro budoucnost.

jmt2ee11a_vachala.jpg

Areál parku

Uzavřená společenská akce - 3. června 2017

V tento den je celý areál Nového zámku (park, zámek i kavárna) pro veřejnost uzavřen.

Děkujeme Vám za pochopení

 

Galerie Kinský

Výstava Textilní konfrontace III

výstava potrvá od 4. 6. do 2. 7. 2017

 

Areál parku

Dětský den s KOSem a na kole dětem

neděle 4. června 2017 od 14 hodin

V letošním roce se uskuteční tradiční dětský den, který několik let úspěšně pořádal Kostelecký okrašlovací spolek na koupališti, v areálu Nového zámku. Program připravený paní Blankou Miklovou a Danou Bečičkovou vypukne v neděli 4. června 2017 ve 14 hodin a bude jako každý rok velmi pestrý. Na děti čeká loutkové divadlo, spousta her a tombola. Chybět samozřejmě nebude občerstvení pro děti i jejich doprovod. 

Zajímavým zpestřením této akce bude v 15:30 hodin příjezd  pelotonu charitativní cyklotour NA KOLE DĚTEM v čele s Josefem Zimovčákem na jeho vysokém kole. Spolu s ním přijedou cyklisté z celé republiky společně s řadou dalších známých osobností.

Josefa Zimovčáka znají cyklisté po celém světě především díky jeho vytrvalým jízdám na vysokém kole. Několikanásobný mistr světa i ČR absolvoval na vysokém kole například závody Giro d´Italia, Vuelta a España, ale také celou trasu Tour de France ve stejných dávkách jako profesionální závodníci. A právě on stojí za charitativní a zároveň sportovní akcí, která se snaží podpořit onkologicky nemocné děti, pomoci jejich rodinám, upozornit na tuto problematiku, ale také šířit radost z pohybu a ze života!

Podkategorie