Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás informovat, že v sobotu 1. října 2016 bude z důvodu ohlášených zájezdů upravena doba prohlídek. První prohlídka bude pořádána v 10 hodin a další pak půjde až ve 13 hodin. Galerie Kinský a výstava Kostelecký salón je otevřena bez omezení po celý den od 9 do 17 hodin. Děkujeme vám za pochopení.

   

Vstupenky na představení Biostory jsou již v předprodeji. Koupíte je v informačním centru v Kostelci nad Orlicí (v pracovní dny od 8 do 16 hodin) a v pokladně zámku (denně kromě pondělí od 10 do 17 hodin).

biostory.jpg

   

Již tuto sobotu 3. září proběhne v areálu parku další ročník Swingového festivalu na zámku. Doufáme, že se ho zúčastníte a užijete si spolu s muzikanty a dalšími účastníky krásné odpoledne v zaleni parku. Bohaté občerstvení zajišťuje Toniova kavárna a restaurace nejen přímo v kavárně, ale i ve dvou stáncích v areálu. Vstupné na celé odpoledne je 120 Kč, děti mají vstup zdarma a je pro ně připraven zábavný program. V ceně vstupného je také možnost absolvovat prohlídku zámecké expozice, které budou pořádány ve 14, v 15 a v 16 hodin.

Těšíme se na sobotu 3. září od 14 hodin v areálu parku Nového zámku.

   

Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás upozornit, že v září bude z provozních důvodů upravena otevírací doba zámku. Zámek bude otevřen denně kromě pondělí, ale od 10 do 17 hodin. V říjnu, kdy máme otevřeno jen o víkendech bude také otevřeno od 10 do 17 hodin.

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

   

První zářijová sobota je již šestou sezónu vyhrazena pro Swingový festival na zámku.  Chybět nebudou Pružná těla, která jako každý rok akci zahájí a po nich festival nabídne vystoupení profesionálního hudebního tělesa a tím budou SKETY, vokální hudební skupina složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů.  Program pokračuje vystoupením kosteleckých 5pm jazzband a jako předposlední se představí  DiJAZZtiva, uskupení hudebníků, které má své kořeny na farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V letošním roce však program swingového festivalu poslední skladbou kapely DiJAZZtiva neskončíme, ale plynule, s její podporou, pokračujeme elektroswingovou diskotékou s DJ Pavlem Smetanou. Vstupenky na festival zakoupíte přímo na místě v den konání akce. Začínáme ve 14 hodin.

O týden později vás pozveme hned na dvě sobotní akce. Nový zámek Kostelec nad Orlicí pořádá, u příležitosti 700. výročí zmínky o městě, v Galerii Kinský výstavu Kostelecký salón 2016. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 10. září 2016 v 17 hodin. Jedná se již o druhou výstavu mapující tvorbu výtvarníků, profesionálních i amatérských, narozených, žijících či tvořících v Kostelci. O dvě hodiny později, v 19 hodin, zaplní Zrcadlový sál tóny koncertu u příležitosti Festivalu F. I. Tůmy a my si vychutnáme koncert absolventů ZUŠ, která nese jméno tohoto významného umělce a také slaví v letošním roce 50. výročí založení. Dále vystoupí dechové kvinteto Musica Per Sinque. Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru.

V neděli 11. září 2016 ve 21 hodin zakončí tento tradiční festival koncert s ohňostrojem v areálu parku. Uslyšíme Hudbu k ohňostroji Georga Friedricha Händela v podání souboru Konor Horns a uvidíme ohňostroj v režii pana Václava Krba.

Zcela novou akci pro vás připravujeme v sobotu 17. září 2016, kdy ve 14 hodin začíná první Food festival na zámku - velký piknik se spoustou jídla a dobrého pití nejen od regionálních výrobců.  Přineste si košíky a deky a užijte si příjemné odpoledne v zeleni zámeckého parku.  Připravený je doprovodný hudební program i program pro děti.

Hudební akci jsme pro vás ve spolupráci se ZUŠ F. I. Tůmy nachystali také na další sobotu 24. září 2016, kdy již v 17:30 hodin v Zrcadlovém sále vystoupí komorní flétnový soubor MAGISTRI.

Září přinese spoustu hudby, výstavu a něco pro vaše chuťové pohárky. Co ještě chybí? Divadlo! Na to se můžete přijít podívat v pátek 7. října 2016 od 20 hodin do Zrcadlového sálu. Komedie Biostory v podání tří krásných žen Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové, Nikoly Zbytovské je o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v rukou "nepravých" stát pastí pro ty slabší, hledající. Představení divadla MALÉhRY z Brna je reflexí dnešní společnosti, našich představ a snů... Děj je zasazen do prostředí fiktivního Bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být BIO. ...BIO totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Dříve člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes chce "poznat sám sebe." Obojí může být dobrý byznys! Vstupenky na toto představení si můžete zakoupit v informačním centru nebo v pokladně zámku.

Věříme, že si opravdu z naší nabídky vyberete a setkáme se v areálu Nového zámku!