Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás upozornit, že od září bude z provozních důvodů upravena otevírací doba zámku. Zámek bude otevřen denně kromě pondělí, ale od 10 do 17 hodin. Také o říjnových víkendech bude otevřeno od 10 do 17 hodin.
V období od 1. do 9. září 2016 bude pokladna otevřena vždy pouze 15 minut před celou hodinou (prohlídkou).
Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

   

Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás informovat, že tuto sobotu 27. 8. 2016 budou v době konání svatebních obřadů v Zrcadlovém sále prohlídky v zámecké expozici omezeny. V době od 11 do 14 hodin bude expozice pro veřejnost uzavřena. Prohlídky se budou konat v 9, v 10, ve 14, v 15 a v 16 hodin.

Výstava Zámecké imaginárium - 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku bude otevřena po celý den od 9 do 17 hodin.

Děkujeme Vám za pochopení.

 

 

   

První zářijová sobota je již šestou sezónu vyhrazena pro Swingový festival na zámku.  Chybět nebudou Pružná těla, která jako každý rok akci zahájí a po nich festival nabídne vystoupení profesionálního hudebního tělesa a tím budou SKETY, vokální hudební skupina složená z mladých českých jazzových zpěváků a muzikantů.  Program pokračuje vystoupením kosteleckých 5pm jazzband a jako předposlední se představí  DiJAZZtiva, uskupení hudebníků, které má své kořeny na farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. V letošním roce však program swingového festivalu poslední skladbou kapely DiJAZZtiva neskončíme, ale plynule, s její podporou, pokračujeme elektroswingovou diskotékou s DJ Pavlem Smetanou. Vstupenky na festival zakoupíte přímo na místě v den konání akce. Začínáme ve 14 hodin.

O týden později vás pozveme hned na dvě sobotní akce. Nový zámek Kostelec nad Orlicí pořádá, u příležitosti 700. výročí zmínky o městě, v Galerii Kinský výstavu Kostelecký salón 2016. Výstava bude zahájena vernisáží v sobotu 10. září 2016 v 17 hodin. Jedná se již o druhou výstavu mapující tvorbu výtvarníků, profesionálních i amatérských, narozených, žijících či tvořících v Kostelci. O dvě hodiny později, v 19 hodin, zaplní Zrcadlový sál tóny koncertu u příležitosti Festivalu F. I. Tůmy a my si vychutnáme koncert absolventů ZUŠ, která nese jméno tohoto významného umělce a také slaví v letošním roce 50. výročí založení. Dále vystoupí dechové kvinteto Musica Per Sinque. Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru.

V neděli 11. září 2016 ve 21 hodin zakončí tento tradiční festival koncert s ohňostrojem v areálu parku. Uslyšíme Hudbu k ohňostroji Georga Friedricha Händela v podání souboru Konor Horns a uvidíme ohňostroj v režii pana Václava Krba.

Zcela novou akci pro vás připravujeme v sobotu 17. září 2016, kdy ve 14 hodin začíná první Food festival na zámku - velký piknik se spoustou jídla a dobrého pití nejen od regionálních výrobců.  Přineste si košíky a deky a užijte si příjemné odpoledne v zeleni zámeckého parku.  Připravený je doprovodný hudební program i program pro děti.

Hudební akci jsme pro vás ve spolupráci se ZUŠ F. I. Tůmy nachystali také na další sobotu 24. září 2016, kdy již v 17:30 hodin v Zrcadlovém sále vystoupí komorní flétnový soubor MAGISTRI.

Září přinese spoustu hudby, výstavu a něco pro vaše chuťové pohárky. Co ještě chybí? Divadlo! Na to se můžete přijít podívat v pátek 7. října 2016 od 20 hodin do Zrcadlového sálu. Komedie Biostory v podání tří krásných žen Daniely Zbytovské, Barbory Seidlové, Nikoly Zbytovské je o tom, jak se na jedné straně viditelně prospěšná idea může v rukou "nepravých" stát pastí pro ty slabší, hledající. Představení divadla MALÉhRY z Brna je reflexí dnešní společnosti, našich představ a snů... Děj je zasazen do prostředí fiktivního Bio-kurzu, kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička. Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být BIO. ...BIO totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Dříve člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes chce "poznat sám sebe." Obojí může být dobrý byznys! Vstupenky na toto představení si můžete zakoupit v informačním centru nebo v pokladně zámku.

Věříme, že si opravdu z naší nabídky vyberete a setkáme se v areálu Nového zámku!

 

   

Všechny, kteří v loňském roce nestihli navštívit ojedinělou interaktivní výstavu pro všechny generace,Zámecké imaginárium – 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku v Galerii Kinský Nového zámku v Kostelci nad Orlicí informujeme, že vzhledem k velkému zájmu je výstava i v letošním roce otevřena.Znovu na vás čeká svět fantazie, her a zábavy vytvořený z divadelních kulis a předmětů z různých představení Divadla bratří Formanů, z loutek,  hraček, textilních objektů, fotografií a obrázků skvělé „party“ výtvarníků. Otevřeno bude do 28. srpna 2016.

zameckeimaginarium2016.jpg

 

   

Letošní zima jakoby nebyla. V zámeckém parku rozkvetly talovíny již začátkem února a prvosenky kvetly navzdory občasným mrazům i sněhovým nadílkám vlastně celou zimu. Život na zámku se během zimy také nezastavil. U vchodu do parku došlo ke kácení dvou exemplářů smrku pichlavého. Pokácení těchto stromů bylo schváleno Krajským úřadem v Hradci Králové na základě odborného posouzení a na jejich místě bude provedena odpovídající nová výsadba. Stromy byly napadeny houbou kloubnatkou smrkovou (Gemmamyces piceae), která se od počátku století epidemiologicky šíří Českou republikou a poškozuje porosty smrku pichlavého. Zároveň byly oba stromy posouzeny jako rizikové, a to jak pro návštěvníky parku, tak pro přilehlou budovu.

Před hospodářskou budovou stále probíhá výměna celková zeminy v záhonech. Příroda zatím moc nespolupracuje, půda je podmáčená, ale doufáme, že se brzy počasí umoudří, záhony budou dokončeny a do hotových záhonů budou vysázeny nové růžové keře.

V zámku i v Toniově kavárně také probíhá čilý ruch, opravuje se, uklízí, leští a vše připravuje na novou sezónu, kterou zahájíme již 1. dubna 2016 koncertem v Zrcadlovém sále a první kávou v kavárně. Zámek s jeho expozicí a výstavou Zámecké imaginárium budete moci navštívit v dubnu vždy o víkendech, poprvé v sobotu 2. dubna 2016. Od května vás rádi uvítáme v zámku denně kromě pondělí.

A co jsme pro vás na tuto sezónu připravili?

1. 4.                  Robert Balzar Trio  -  New Trio Tour s hostem Gabrielem Mirabassim v Zrcadlovém sále

30. 4.                Prohlídky s majitelem zámku (již vyprodáno)

6. 5.                  Interview naruby   -  Setkání s novinářem a publicistou Josefem Klímou

6. – 7. 5.           Zámecké imaginárium naživo -  Setkání s autory výstavy - divadlo, dílničky

27.- 28. 5.       Šumná Orlice (ve spolupráci s městem Kostelec nad Orlicí)

2. 7.                   Prohlídky s majitelem zámku

15. 7.                Blue Effect  -  Kapela, která v r. 2011 otevírala první sezónu se vrací, tentokrát s open air koncertem

5. 8.                   Aneta Langerová - Na Radosti 2016  -  Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria, open air koncert

3. 9.                  Swingový festival na zámku

10. - 11. 9.       Festival F. I. Tůmy (ve spolupráci s městem Kostelec nad Orlicí)

17. 9.                 Food festival

24. 9.                 Magistri (ve spolupráci s ZUŠ F. I. Tůmy)   -  Koncert flétnového souboru učitelů ČR

7. 10.               Bio Story (Divadlo MALÉhRY Brno)  -  Autorské divadlo tří hereček Daniely Zbytovské, Barbory  Seidlové a Nikoly Zbytovské

Výstavy v Galerii Kinský

2. 4. – 28. 8.         Zámecké imaginárium – 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku

10. 9. – 30. 10.     Kostelecký salón II