Upozornění pro zájemce o vstupenky na koncert Anety Langerové! Všichni, kteří mají vstupenky zamluvené v pokladně zámku si je prosím vyzvedněte nejpozději do čtvrtka tohoto týdne, tedy do 28. 7. 2016 do 17 hodin. Pokud tak neučiníte, budou nabídnuty dalším zájemcům. Děkujeme Vám za pochopení.

   

   

Letos v létě se setkáme na zámku se dvěmi výraznými zástupci české hudební scény. Červencový koncert bude ve znamení návratu. Legenda české bigbeatové hudební scény se totiž vrací na místo činu. První koncert, který se uskutečnil v nově otevřeném Novém zámku v roce 2011 byl akustický dvoják Blue Effect(u), tenkrát v Zrcadlovém sále. Letos si zahraje Blue Effect v pátek 15. července na podiu v areálu parku a jistě se najde hodně posluchačů, kteří tento koncert nevynechají. Frontman kapely, Honza Křížek, je totiž rodilý Kostelečák a tak má Blue Effect i z tohoto důvodu v Kostelci a okolí spoustu fanoušků.
Koncert začíná ve 21 hodin, ale již od 20 hodin bude areál přístupný. Vstupenky jsou k dispozici v předprodejích (informační centrum Kostelec nad Orlicí, pokladna zámku i Ticketportal), ale jistě budou k mání i přímo na místě, jen si trochu připlatíte (vstupné 200 Kč, na místě 250 Kč).

První pátek v srpnu, přesně 5. srpna 2016 ve 21 hodin, se v areálu parku představí Aneta Langerová. Zavítá do Kostelce v rámci turné Na Radosti 2016 s kapelou a smyčcovým triem. Vstupenky již nejsou dostupné.

13116029_1036826293020004_2790635282275393743_o 1.jpg

   

Pro všechny, kteří v loňském roce nestihli navštívit ojedinělou interaktivní výstavu pro všechny generace,Zámecké imaginárium – 13 (ne)pokojů kosteleckého zámkuv Galerii Kinský Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, přinášíme dobrou zprávu.  Vzhledem k velkému zájmu bude výstava i v letošním roce, v takřka nezměněné podobě, otevřena.Znovu na vás čeká svět fantazie, her a zábavy vytvořený z divadelních kulis a předmětů z různých představení Divadla bratří Formanů, z loutek,  hraček, textilních objektů, fotografií a obrázků skvělé „party“ výtvarníků.

zameckeimaginarium2016.jpg

 

   

Letošní zima jakoby nebyla. V zámeckém parku rozkvetly talovíny již začátkem února a prvosenky kvetly navzdory občasným mrazům i sněhovým nadílkám vlastně celou zimu. Život na zámku se během zimy také nezastavil. U vchodu do parku došlo ke kácení dvou exemplářů smrku pichlavého. Pokácení těchto stromů bylo schváleno Krajským úřadem v Hradci Králové na základě odborného posouzení a na jejich místě bude provedena odpovídající nová výsadba. Stromy byly napadeny houbou kloubnatkou smrkovou (Gemmamyces piceae), která se od počátku století epidemiologicky šíří Českou republikou a poškozuje porosty smrku pichlavého. Zároveň byly oba stromy posouzeny jako rizikové, a to jak pro návštěvníky parku, tak pro přilehlou budovu.

Před hospodářskou budovou stále probíhá výměna celková zeminy v záhonech. Příroda zatím moc nespolupracuje, půda je podmáčená, ale doufáme, že se brzy počasí umoudří, záhony budou dokončeny a do hotových záhonů budou vysázeny nové růžové keře.

V zámku i v Toniově kavárně také probíhá čilý ruch, opravuje se, uklízí, leští a vše připravuje na novou sezónu, kterou zahájíme již 1. dubna 2016 koncertem v Zrcadlovém sále a první kávou v kavárně. Zámek s jeho expozicí a výstavou Zámecké imaginárium budete moci navštívit v dubnu vždy o víkendech, poprvé v sobotu 2. dubna 2016. Od května vás rádi uvítáme v zámku denně kromě pondělí.

A co jsme pro vás na tuto sezónu připravili?

1. 4.                  Robert Balzar Trio  -  New Trio Tour s hostem Gabrielem Mirabassim v Zrcadlovém sále

30. 4.                Prohlídky s majitelem zámku (již vyprodáno)

6. 5.                  Interview naruby   -  Setkání s novinářem a publicistou Josefem Klímou

6. – 7. 5.           Zámecké imaginárium naživo -  Setkání s autory výstavy - divadlo, dílničky

27.- 28. 5.       Šumná Orlice (ve spolupráci s městem Kostelec nad Orlicí)

2. 7.                   Prohlídky s majitelem zámku

15. 7.                Blue Effect  -  Kapela, která v r. 2011 otevírala první sezónu se vrací, tentokrát s open air koncertem

5. 8.                   Aneta Langerová - Na Radosti 2016  -  Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria, open air koncert

3. 9.                  Swingový festival na zámku

10. - 11. 9.       Festival F. I. Tůmy (ve spolupráci s městem Kostelec nad Orlicí)

17. 9.                 Food festival

24. 9.                 Magistri (ve spolupráci s ZUŠ F. I. Tůmy)   -  Koncert flétnového souboru učitelů ČR

7. 10.               Bio Story (Divadlo MALÉhRY Brno)  -  Autorské divadlo tří hereček Daniely Zbytovské, Barbory  Seidlové a Nikoly Zbytovské

Výstavy v Galerii Kinský

2. 4. – 28. 8.         Zámecké imaginárium – 13 (ne)pokojů kosteleckého zámku

10. 9. – 30. 10.     Kostelecký salón II