Vážení návštěvníci, vzhledem k množícím se dotazům ohledně možnosti sáňkování a bobování v areálu parku si vám dovolujeme sdělit, že vzhledem k tomu, že areál je chráněnou přírodní rezervací, není tento způsob zimních radovánek v areálu dovolen. Děkujeme vám všem za pochopení.

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD PŘÍRODNÍ REZERVACE KOSTELECKÝ ZÁMECKÝ PARK
čl. 7.
Z důvodu bezpečnosti osob a ochrany porostů, výsadeb a parkových cest je v areálu parku zakázána jízda na kolečkových bruslích a na skateboardu, na koni nebo s koňskými povozy. Na svažujících se pozemcích není dovoleno lyžování ani sáňkování.
Tento návštěvní řád nabývá účinnosti dnem 1. 6. 2014.
František Kinský

 

   

Vážení návštěvníci, vstupenky na prohlídky s majitelem zámku
v sobotu 6. května 2017 jsou díky velkému zájmu již vyprodané.

V tuto chvíli otevíráme rezervaci vstupenek na další prohlídky, které se budou konat v sobotu 1. července 2017 v obvyklých časech, od 9 hodin, od 11 hodin, od 13 hodin a od 15 hodin.
Vstupenky lze objednat na emailové adrese This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Je třeba sdělit jejich požadovaný počet a ve kterou hodinu, chcete prohlídku navštívit.
Rezervované vstupenky se vyzvedávají v den konání prohlídky, případně je možné je zakoupit již nyní platbou na účet. Poté obdržíte poukaz, který v den akce předložíte v pokladně zámku.


Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši návštěvu.

2016_frantisek_kinsky_165.jpg

   

Je to již pár let, co se návštěvníkům zámku dostalo informace o nálezu unikátní dvousvazkové knihy o Egyptě v knihovně Nového zámku. Objevitelem tohoto pokladu je významný český egyptolog Prof. PhDr.  Břetislav Vachala, CSc.  pocházející z nedaleké Jaroměře, který byl v zámku na běžné prohlídce expozice a v knihovně si všiml tohoto unikátu.

Břetislav Vachala se pravidelně se účastní českých egyptologických výprav do Abúsíru. Zpracovává staroegyptské památky z českých sbírek a muzeí. Věnuje se překládání a vydávání staroegyptských literárních děl.  Účastní se mezinárodních egyptologických a archeologických konferencí a seminářů. V letech 1993-1997 působil jako velvyslanec ČR v Egyptě a Súdánu a v období 2000-2005 byl ředitelem Českého egyptologického ústavu University Karlovy. Ve své práci se zaměřuje na egyptské dějiny 3. a 2. tisíciletí př. n. l., filologii, paleografii a literaturu, které též přednáší na FF UK v Praze.

Při jeho další, studijní návštěvě knihovny jsme se domluvili, že do zámku znovu přijede s přednáškou, ale vzhledem ke všem jeho povinnostem se nám stále nedařilo stanovit termín. Nyní ale máme pro všechny příznivce doby faraónů dobrou zprávu, protože ve čtvrtek 27. října od 19 hodin se budeme moci vrátit do zlatého věku faraonského Egypta a poslechnout si přednášku o téměř půltisíciletém velkolepém období největšího geografického, politického, ekonomického a kulturního rozmachu staroegyptského státu, tzv. Nové říše (přibližně 1543 - 1080 př. Kr.), kdy se na egyptském trůnu vystřídali všichni slavní Amenhotepové, Thutmosové a Ramessovci, ale také významné královny, mladičký Tutanchamon a další panovníci 18. až 20. dynastie. Přednáška bude doprovázena promítáním bohaté obrazové dokumentace z archívu autora přednášky, pana Břetislava Vachaly.

Vstupenky zakoupíte v informačním centru nebo o víkendech v pokladně Nového zámku.

   

Již tuto sobotu 3. září proběhne v areálu parku další ročník Swingového festivalu na zámku. Doufáme, že se ho zúčastníte a užijete si spolu s muzikanty a dalšími účastníky krásné odpoledne v zaleni parku. Bohaté občerstvení zajišťuje Toniova kavárna a restaurace nejen přímo v kavárně, ale i ve dvou stáncích v areálu. Vstupné na celé odpoledne je 120 Kč, děti mají vstup zdarma a je pro ně připraven zábavný program. V ceně vstupného je také možnost absolvovat prohlídku zámecké expozice, které budou pořádány ve 14, v 15 a v 16 hodin.

Těšíme se na sobotu 3. září od 14 hodin v areálu parku Nového zámku.

   

Vážení návštěvníci, dovolujeme si Vás upozornit, že v září bude z provozních důvodů upravena otevírací doba zámku. Zámek bude otevřen denně kromě pondělí, ale od 10 do 17 hodin. V říjnu, kdy máme otevřeno jen o víkendech bude také otevřeno od 10 do 17 hodin.

Děkujeme Vám za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.