Hudební festival Františka Ignáce Antonína Tůmy, jehož osmnáctý ročník se letos koná, patří k významným kulturním událostem našeho města. Je skvělé, že i v letošním roce se podařilo v této krásné tradici pokračovat,“ říká majitel zámku František Kinský, který svým slovem festivalový koncert zahájí.
 

Vynikající klasický kytarista Lubomír Brabec a přední český komorní ansámbl Barocco sempre giovane se představí na společném koncertě v rámci osmnáctého ročníku Hudebního festivalu F. I. Tůmy. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 9. září 2021 v 19:30 hodin v areálu Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Součástí koncertu bude beseda o životě a díle hudebního skladatele Františka Ignáce Antonína Tůmy, významného kosteleckého rodáka, kterou od 18:30 provede umělecký ředitel souboru Barocco sempre giovane Josef Krečmer.

Na programu koncertu, který se v případě příznivého počasí uskuteční v areálu zámeckého parku, jsou kompozice skladatelů období baroka a klasicismu. Kromě skladeb již zmíněného Františka Ignáce Antonína Tůmy (1704 - 1774) zazní díla Antonia Vivaldiho (1678 - 1741), Johanna Sigismunda Weisse (1690 - 1737) a Wolfganga Amadea Mozarta (1756 - 1791).

Pro milovníky klasické hudby se tak otevírá jedinečná možnost vyslechnout si atraktivní program v podání špičkových umělců.

Vstupenky: www.ticketportal.cz, v informačních centrech ve vašich městech nebo v Regionálním a informačním centru v Kostelci nad Orlicí.

Více informací: www.kinskyartmedia.cz