Srdečně vás zveme na exkluzivní setkání se panem Františkem Kinským a výjimečně nadaným klavíristou Matyášem Novákem, vítězem mnoha domácích i světových soutěží. V programu vás majitel zámku František Kinský přivítá v rodovém sídle kostelecké větve Kinských z Vchynic a Tetova a provede vás zámeckou expozicí „Život v biedermeieru.“ V Zrcadlovém sále vám zahraje Matyáš Novák, který již ve svých devatenácti letech mj. debutoval v proslulé Carnegie Hall v New Yourku.

František Kinský – průvodce rodovým sídlem kostelecké větve Kinských
Matyáš Novák – klavír, průvodní slovo k hudební části programu

PROGRAM SETKÁNÍ V NOVÉM ZÁMKU
Prohlídka 1. části zámecké expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským,
/přestávka/
Recitál Matyáše Nováka v Zrcadlovém sále Nového zámku/ program:

F. Liszt / L. van Beethoven: Gellertovy duchovní písně, č. 3 "Kajícná píseň", S. 467/3
F. Liszt: Nokturno č. 3 "Sen lásky, S. 541/3
F. Chopin: Brilantní valčík op. 34, č. 1
F. Chopin: Nokturno op. 9, č. 2  
B. Smetana: Vltava z cyklu Má vlast (arr. M. Novák) 

Prohlídka 2. části zámecké expozice „Život v biedermeieru“ s majitelem zámku Františkem Kinským.

Vstupenky na program FACE TO FACE Františka Kinského a Matyáše Nováka můžete zakoupit on-line v pohodlí svého domova a vytisknout jako HOMEtickets nebo v informačních centrech ve svých městech.

20.6.2021
18.7.2021
8. 8. 2021

https://www.ticketportal.cz/event/Frantisek-Kinsky-a-Matyas-Novak-FACE-TO-FACE

Programem FACE TO FACE František Kinský a Matyáš Novák navazují na velmi úspěšné komponované pořady, které v jejich podání z Nového zámku vysílala agentura KINSKÝ Art Media od listopadu 2020 do května 2021 online. Každý z dílů zhlédlo na Facebooku na padesát tisíc nadšených a vděčných diváků. S dvojicí osobností, jejichž jedinečné spojení oslovilo u obrazovek příznivce všech generací, se nyní v půvabném empírovém zámku můžete setkat tváří v tvář. Prohlídky s majitelem již několik let patří k nejžádanějším programům v kulturním centru Nového zámku, neméně oblíbené jsou recitály talentovaného Matyáše Nováka, mladého muže s mnoha nevšedními ušlechtilými zájmy.

Program v délce 2,5 hodiny (s přestávkou) si můžete vychutnat v celkovém počtu třiceti účastníků (při dodržení bezpečné vzdálenosti sedících na koncertě v Zrcadlovém sále). Osobní setkání s Františkem Kinským a Matyášem Novákem v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí si dále můžete zpestřit návštěvou Galerie Kinský v horním patře budovy zámku, kde můžete zhlédnout výstavu Výtvarné léto, bienále Unie výtvarných umělců Hradec Králové. Vstupenky do Galerie Kinský jsou v prodeji na pokladně Nového zámku. Osvěžit se můžete při procházce kvetoucím anglickým parkem se zastávkou v Toniově zámecké kavárně a restauraci.

Parkování: na přilehlém parkovišti; bezbariérový vstup do zámecké expozice a sálu: ano; epidemiologické podmínky pro vstup: nasazený respirátor, písemné potvrzení o PCR/AG testu, ukončené očkování, doklad o 90 dnech od prodělání onemocnění COVID-19.

Více informací: www.kinskyartmedia.cz