KOSTELEC 2020
Chaos versus odolnost: Ekonomické fórum nabídne recept, jak obstát v turbulentních časech
 
Zúčastnit se ho můžete i vy, a to zdarma, po registraci na webové stránce https://www.altereko.info/kostelec2020
 
Třetí ročník „českého Davosu“, ekonomického fóra, které se už tradičně koná v Kostelci nad Orlicí, proběhne tentokrát 6. listopadu on-line. Přední domácí odborníci na ekonomiku, byznys a riziko se zaměří na rozpad zaběhlých pořádků a osvědčených modelů, nabídnou recept na úspěch uprostřed chaosu a uspořádají také s Kontem Bariéry sbírku pro nemocnici v Ústí nad Orlicí. Ta stojí v první linii v boji proti covid-19.
 
Fórum dělené do tří tematických bloků v první části nabídne zamyšlení nad tím, proč a v čem (ne)bude zítřejší svět i kvůli probíhající koronakrizi jiný. Své postřehy budou prezentovat mimo jiné ekonom a filozof Tomáš Sedláček a hlavní ekonom Generali CEE Holding Miroslav Singer. Ve druhém bloku riziko spojené s nastartovanými změnami okomentují generál Petr Pavel, anebo generální ředitel EGAP Jan Procházka. A o své recepty na úspěch v turbulentních časech se v rámci třetího bloku podělí hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil či členka vedení IBM Central Region Milena Jabůrková.
 
Součástí letošního fóra bude také charitativní sbírka ve prospěch nemocnice v Ústí nad Orlicí – tedy v regionu, kde se fórum obvykle koná. Aktuálně je tam v péči lékařů 37 covid-pozitivních pacientů a toto číslo neustále stoupá, zatímco zdravotníci ubývají. Nemocnici chybí v současné době 10% lékařů a 20% ostatního zdravotního personálu.
 
„Zvyšující se počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19 a složitá personální situace nás bohužel vedou k zastavení veškeré neakutní péče, stop dostaly všechny plánované výkony i operace,“ říká MUDr. Karel Kohoutek, náměstek léčebné péče v Orlickoústecké nemocnici. Ta prošla v souvislosti s covid-19 reorganizací, která zasáhla všechna oddělení. Navíc se nemocnice potýká s nedostatečným vybavením – postrádá především plicní ventilátory a další potřebnou přístrojovou techniku.
 
Záštitu nad sbírkou, jejíž výnos bude sloužit v nemocnici v Ústí nad Orlicí k nákupu technického vybavení určeného k podpoře dýchání nemocných s covid-19, převzalo Konto Bariéry, které je partnerem fóra. Na transparentní účet nadace přispějí organizátoři „českého Davosu“ a jeho partneři, finanční dary mohou také posílat diváci, kteří budou setkání byznysmenů, ekonomů a dalších osobností sledovat. Číslo účtu Konta Bariéry je 17111444/5500 – variabilní symbol 1111. Všechny vybrané peníze poputují co nejrychleji do nemocnice v Ústí n.Orlicí