Rozhodně neuděláte chybu, když do svých letních (nebo podzimních) plánů zařadíte návštěvu půvabného Nového zámku v Kostelci nad Orlicí. Mám tu čest, u příležitosti mého životního jubilea, uspořádat v tamní zámecké Galerii Kinský samostatnou výstavu mé humorné tvorby. Vás si nyní dovoluji pozvat k jejímu shlédnutí, a to by v tom byl čert, aby vám některá má, ve 13 komnatách vystavená dílka, nevyvolala úsměv na tváři...
Děkuji za vaši přízeň a těším se na vaši návštěvu mé výstavy.
Pavel Matuška, 
www.pavelmatuska.cz
 
Galerie Kinský Nového zámku v Kostelci nad Orlicí připravila pro letošní hlavní sezónu výstavu, která přiláká, jak věří majitel zámku pan František Kinský, mnoho návštěvníků. Kdo by se nerad alespoň jednou denně upřímně nezasmál. Během návštěvy výstavy Usmívání budete mít více než sto důvodů k úsměvu.
 
Výstava bude zahájena v pátek 5. července 2019 v 17 hodin v Zrcadlovém sále Nového zámku. Následně budete mít možnost se v Galerii Kinský setkat nejen s tajemným úsměvem Mony Lízy, ale i s více než stovkou dalších obrazů a dřevořezeb východočeského výtvarníka Pavla Matušky. Úvodního slova se kromě majitele zámku Františka Kinského ujme dr. Jiří Grygar. Hudební doprovod obstará písničkář Michal Horák.