Dovolujeme si vás jménem majitele Nového zámku pana Františka Kinského pozvat do Galerie Kinský na vernisáže dvou výstav, které se budou konat ve čtvrtek 13. září 2018. První z nich, vernisáž výstavy Cesta do pravěku, začíná v 15:30 hodin a o půl hodiny později, v 16 hodin, bude následovat vernisáž výstavy Ve znamení tří deklarací. 
 
Obě výstavy se věnují historii, i když každá z jiného konce lidských dějin, ale obě budou jistě zajímavým zdrojem poučení a informací.  
 
Výstava Cesta do pravěku Vás seznámí s nejnovějšími archeologickými objevy na Kostelecku  (hroby kultury se šňůrovou keramikou, sídliště a bronzový poklad kultury popelnicových polí). Vernisáž zahájí a uvede osoba nejpovolanější, archeoložka PhDr. Martina Beková, které se tyto objevy podařily a jistě Vám ráda celý proces podrobně přiblíží. 
  • Výstava bude přístupná od 14. září 2018, v září denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. V říjnu je možné výstavu navštívit během víkendů od 10 do 17 hodin. 
Výstava Ve znamení tří deklarací se zabývá postoji šlechty v letech nacistického ohrožení československého státu. Vernisáži bude přítomen spoluautor výstavy Mgr. Zdeněk Hazdra, ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů. Po skončení vernisáže bude následovat jeho přednáška a projekce dokumentárního filmu.
  • Výstava bude přístupná od 7. září 2018, v září denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. V říjnu je možné výstavu navštívit během víkendů od 10 do 17 hodin.